O tom, co je povinné ručení, má ponětí asi každý. Neobejdou se bez něj miliony motorových vozidel, která po našich silnicích jezdí, a zákon tvrdě trestá ty, kteří nepojištěné vozidlo vlastní a používají.

Mnoho řidičů/majitelů vozidel také pravidelně řeší, jak na povinném ručení ušetřit. Jedná se přeci jenom o nemalou každoroční investici. Průměrná výše pojistného se u povinného ručení pohybuje kolem 3 000 Kč ročně – je to málo, nebo hodně? Jak už se pojišťovny nechaly slyšet, ony už nemají prostor k snižování cen. To však neznamená, že se průměrná cena nemůže ještě pohnout směrem dolů, nebo že právě vy nemůžete ušetřit pár tisíc korun.

Zákonné pojištění vozidel ceník

Jak nejsnáze zjistíte, jaké povinné ručení je pro vás nejvýhodnější? Srovnávače pojištění jsou vám schopny vygenerovat ceník, kde uvidíte pojistné od jednotlivých pojišťoven, které povinné ručení nabízejí. Zajímavé je, že ceny uváděné srovnávači pojištění neodpovídají těm, ke kterým se dopočítají sami pojišťovny – to je dáno tím, že srovnávače nabízejí obecně nižší ceny. To je umožněno tím, že jde o internetové společnosti bez velkých nákladů na provoz.

Pokud pro zákonné pojištění vozidel ceník chytře využijete, můžete ušetřit tisíce korun ročně.

Zákonné pojištění vozidel dnes už ale není jen o ručení za škody způsobené provozem vozidla. Pojišťovny i proto, že už mezi sebou nemohou vést válku cenovou, začaly rozšiřovat služby, které k povinnému ručení náleží. Dalo by se tedy říct, že za stejně peněz dostanete víc, než před lety. Mezi služby, které dostáváme k povinnému ručení zdarma, patří zejména asistenční služby a pak také některé přesahy z havarijního pojištění, které se však pojišťovnu od pojišťovny liší – někde dostanete bonus v podobě pojištění střetu se zvířetem, jinde zase něco jiného.