Jak funguje úrazové pojištění dítěte? Vyplatí se vůbec? Liší se od toho pro dospělé?

Nejprve si řekněme, jaké druhy pojištění do úrazového pojištění dítěte spadají – vše pak bude dávat větší smysl a jasně to ukáže, jaké že jsou rozdíly proti pojištění dospělých.

Děti lze většinou pouze pojistit těmito typy připojištění:

2)      Denní dávky po dobu léčení úrazu

3)      Denní dávky po dobu hospitalizace s úrazem

4)      Jednorázová platba pro konkrétní úrazové diagnózy – takzvané bolestné

Jak vidíme, úrazové pojištění dítěte zcela postrádá jakékoliv zmínky o plnění v případě smrti dítěte. Ano, u některých produktů jsou minimální částky vypláceny, ale to je spíše ústupek legislativě a procesům uvnitř pojišťoven. Cílem úrazového pojištění dítěte není, aby rodiče dostali peníze, když dítě zemře.

Úrazové pojištění dítěte má rodičům poskytnout dostatek peněz, aby se o dítě mohli řádně postarat – bez obav o zajištění financí si vzít dovolenou, nebo neplacené volno a s dítětem zůstat doma, případně mu poskytnout prvotřídní, nebo nadstandardní péči (třeba lepší pokoj při hospitalizaci).

Bolestné je dobré zase v případě, že si dítě zlomí ruku a my ho chceme trochu potěšit – za peníze obdržené z pojištění mu můžeme něco hezkého koupit.

V případě vyšších částek, které dostáváme v případě trvalých následků dítěte, jsou tyto peníze využitelné zejména na zajištění dlouhodobé péče (rehabilitace) a přizpůsobení životního prostoru dítěte následkům, kterými trpí.

Úrazové pojištění dítěte je nejvhodnější uzavírat v rámci rodinného životního pojištění, protože dětská připojištění bývají cenově zvýhodněna. Pokud chcete mít pojištěnu celou rodinu, bez úrazového pojištění svých ratolestí určitě smlouvu nepodepisujte. Naopak, děti jsou to nejdůležitější a postarat se o ně v těžkých chvílích vyžaduje i dostatek peněz.