Povinné ručení je povinné proto, že nám ukládá zákon, že jej musíme za každý automobil platit. Nechce se vám platit vysoké částky? Zkontrolujte si, zda jiné pojišťovny nenabízí něco lepšího. Je pravděpodobné, že jinde vám nabídnou nižší sazbu povinného ručení, než jakou platíte nyní. Nebojte se, nemusíte obcházet pobočky jednotlivých pojišťoven a vyzvídat, jaké ceny povinného ručení vám mohou nabídnout. Pravděpodobně byste se k lepším cifrám stejně nedobrali. Udělejte to chytře, informujte se na sazby povinného ručení na internetu.

Většina pojišťoven nabízí na internetu lepší ceny. Zřídíte-li si povinné ručení on-line, dostanete zpravidla internetové Povinné ručeníbonusy a různé slevy. Nemáte času nazbyt a potřebujete se k informacím dostat rychle? žádný problém, využijte povinné ručení porovnání na TopSrovnani.cz. Jde o internetový portál, který vám nabídne veškeré informace o aktuálních cenách povinného ručení od různých pojišťoven na českém trhu na jednom místě.

Abyste mohli jednotlivé nabídky porovnat, je pro vás na TopSrovnani.cz připravena kalkulačka povinného ručení. Je to speciální nástroj, který zpracuje vstupní data o vašem vozu a o vás a na základě těchto informací spočítá nejnižší sazbu povinného ručení, kterou je možné získat. Stačí vyplnit údaje o vozidle, zejména je třeba uvést rok výroby, objem motoru a výkon. Sazbu povinného ručení ovlivňuje také majitel vozu. Záleží na věku a řidičských zkušenostech v podobě délky předchozího období, kdy měl povinné ručení a jezdil bez pojistné události.

Máte-li vše vyplněno, kalkulačka povinného ručení vám vypíše přehled cenových nabídek jednotlivých pojišťoven. Můžete je snadno a přehledně porovnat a rozhodnout se pro povinné ručení, které vám bude nejvíce vyhovovat. Neváhejte a navštivte povinné ručení porovnání na TopSrovnani.cz.