Zní nedůležitě, ale je tím, co z pojištění dělá komplexní a přizpůsobivou službu. Bez připojištění bychom buď neměli možnost se proti mnoha věcem pojistit, nebo bychom měli plnohodnotné pojištění na „každou kravinu“.

Připojištěním je vše, o co můžeme pojištění osekat, respektive co si vůbec nemusíme sjednat. U různých druhů pojištění jsou to různé věc. Uveďme si příklady:

-          U pojištění vozidel se jako připojištění prodává – připojištění skel, zavazadel, úrazové pojištění, připojištění náhradního vozidla a podobně.

-          U životního a rizikového pojištění jde o: připojištění smrti, úrazů, trvalých následků úrazů, denních dávek při hospitalizaci, zproštění od placení v případě invalidity,…

-          U cestovního pojištění – připojištění odpovědnosti, ztráty nebo odcizení zavazadel, storno poplatků, nevyužité cesty,…

A to jsme nakousli opravdu jen ty nejznámější druhy (při)pojištění. Při nakládání s připojištěními je důležité si vždy zjistit, co daná služba vlastně umí. Názvy mohou být zavádějící a je zbytečné si sjednávat připojištění, o kterém nevíme ani to, k čemu je.

Mnoho lidí se také na připojištění snaží ušetřit, protože „přece není tak důležité“. To je strategie chybná. Připojištění sice volitelná jsou, ale rozhodně je to nečiní méně důležitými. Existují prostě proto, abychom si mohli zvolit přesně takovou ochranu, kterou potřebujeme, a neplatili zbytečně za jiné. Připojištění tedy nepodceňujme a sjednávejme ho na dostatečně vysoké částky. Pokud máte pochybnosti a nevíte, jestli by se vám dané připojištění mohlo hodit, konzultujte to s poradcem, a pokud ani to nestačí, raději připojištění sjednejte, protože lepší přijít o pár korun, než v nejhorším případě o mnohem, mnohem víc.