Mezi nejdůležitější produkty, které pojišťovny u nás i ve světě poskytují, patří pojištění vozidel. Samozřejmě, úplně nejvíce je využíváno povinné ručení, ale ani havarijní pojištění není okrajovou službou a využívá ho stále více lidí.

Povinné ručení, jak už název napovídá, musí mít zaplacené každý řidič, respektive majitel vozidla, které je využíváno na veřejných komunikacích. V České republice to znamená několik milionu motorových vozidel, ať už nákladních, osobních, nebo třeba motocyklů.

Z povinného ručení jsou hrazeny škody, které jsou způsobeny řidičem pojištěného vozidla. Běžné se pojištění vozidel platí na rok dopředu a mnoho lidí se každý rok snaží na tomto nemalém výdaji ušetřit.

Pojištění vozidel porovnání

Nejlepší cestou je využití srovnávačů pojištění. Ty se zabývají tím, že poskytují nejvýhodnější ceny pojištění a ještě mezi sebou srovnávají ceny produktů různých pojišťoven. Výsledkem je, že nám srovnávače ukážou, která pojišťovna je pro nás nejlevnější a ještě nám nabídnou cenu, kterou normálně nezískáme.

Chcete-li snížit cenu pojištění vozidel porovnání se nevyhnete – buď ho uděláte sami, nebo to necháte na profesionálech. A to s tím rozdílem, že se bez srovnávačů k zvýhodněným cenám nedostanete.

Proč jsou srovnávače tak levné? Odpověď je snadná – nemají téměř žádné náklady. Pojišťovny stojí přilákání každého nového klienta opravdu hodně peněz, protože musejí platit hodně zaměstnanců, provozovat pobočky a sídla a podobně. Naproti tomu se srovnávače nemusejí s ničím z toho trápit – v klidu si podnikají po internetu a prodávají produkty pojišťoven. Ty jim pak dávají zvýhodněné ceny kvůli tomu, že přivádějí velké množství klientů. A to je celé kouzlo, jak pojištění vozidel srovnání funguje. Srovnávačům tedy můžeme důvěřovat – nejde o žádný podvod, ačkoliv roční úspora v řádech tisíců korun nás možná k takovým myšlenkám může svádět.