Tohle asi nebude žádné šokující odhalení: v dnešní době (stejně jako v každé jiné) a v naší republice (jako i všude jinde) se krade. Pojišťovny svým klientům nabízejí ochranu i proti tomuto riziku, tedy pojištění proti krádeži.

Stejně jako třeba pojištění odpovědnosti se i pojištění proti krádeži spíše přidává k ostatním druhům pojištění všude tam, kde se to hodí a kde je klient ochotný si tuto nadstandardní ochranu zaplatit. Existují samozřejmě i speciální případy, kdy se třeba drahé předměty jako jsou šperky, nebo umělecká díla pojišťují proti krádeži na speciálních smlouvách. To však není předmětem tohoto článku, protože jde o velmi komplikovanou problematiku, která nás zajímá jen v opravdu výjimečných případech.

Cestovní pojištění

Pokud cestujeme do ciziny, riziko odcizení zavazadel i jiných věcí se rapidně zvyšuje. Už jen proto, že přijíždíme do cizího prostředí a jako očividní turisté jsme snadným a lákavým cílem. Proto je u cestovního pojištění možné si pojištění proti krádeži sjednat.

Havarijní pojištění

Jedním ze čtyř základních rizik, proti kterým se můžeme v rámci havarijního pojištění chránit, je i odcizení vozidla. Povinné ručení nás v takovém případě neochrání a jedinou šancí na získání náhrady škody, kromě havarijního pojištění, je dopadení zlodějů, které bohužel u nás (ani nikde jinde) příliš nehrozí.

Pojištění domácnosti

Většina z nás se asi nejvíce bojí toho, že nám vykradou domácnost. V rámci připojištění pro pojištění domácnosti se můžeme proti takové nepříjemnosti pojistit.

Pojištění proti krádeži je tedy takřka všudypřítomné a není se co divit. Riziko je to opravdu reálné a pojišťovny podle toho také nastavují ceny pojištění – ty jsou pro případ odcizení poměrně vysoké, ale zase se nemusíme třást o to, jestli náš vůz ráno před domem stát bude, nebo ne.