Hledáte-li nejvýhodnější povinné ručení pro váš automobil, či čtyřkolu a nevíte, na jakou pojišťovnu byste se měli nejlépe obrátit, aby pro vás bylo ručení co nejvýhodnější, pak jste klikli správně na tento článek.

Nabízíme vám přehledné srovnání cen povinného ručení u různých pojišťoven v ČR pro rok 2012.

Nejvýhodněji, jak si sjednat povinné ručení, je sjednat si ho přes internet. Výhodou není jen úspora času, ale hlavně peněz. Ceny jsou na internetu mnohem levnější a vy tak můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Například za Škodu Octavia 1.9 TDI (2004) zaplatíte na běžné kamenné pobočce až 12 000 Kč ročně, kdežto přes internet se díky různým bonusům můžete dostat až na cenu 1 600 Kč ročně. Rozhodně se to tedy vyplatí.

Jak si o povinné ručení online zažádat?

Vyhledejte si pojišťovnu, u které chcete o ručení zažádat. Pečlivě si přečtěte obchodní podmínky a ceník, a pokud shledáte tuto instituci tou pravou, pak si zaklikněte volbu „chci sjednat“. Objeví se vám rychlý formulář, do kterého zadáte údaje o svém vozidle a kontakt na vás a následně se vám ozve pracovník pojišťovny, který s vámi ujedná zbylé formality.

Jaká pojišťovna je momentálně nejvýhodnější?

Záleží na tom, jaký typ vozidla máte, jestli jste si už v minulosti u této pojišťovny něco sjednávali a zda třeba nemáte možnost dosáhnout na nějaký výhodný balíček. Proto nelze odhadovat, která pojišťovna je pro vás ta nejlepší. Co ale víme je to, jak moc se liší ceny u každé pojišťovny zvlášť, pokud sjednáváte pojištění vozidel online. Vybrali jsme pro vás ty nejvíce markantní.

  • ČSOB je oproti běžné ceně při sjednávání levnější o 30% levnější.
  • Triglav je oproti běžné ceně při sjednávání levnější o 20% levnější.
  • ČPP je oproti běžné ceně při sjednávání levnější o 15% levnější.
  • Kooperativa je oproti běžné ceně při sjednávání levnější o 10% levnější.

Pokud vás zajímá cokoliv, co se týká pojištění vozidel, zkuste se podívat třeba na web iruceni.cz, kde najdete veškeré potřebné informace a můžete si také spočítat cenu, kterou běžně za vaše vozidlo ročně utratíte.